HIRUDO F

Fagostymulator wyłącznie do hirudoterapii. Preparat ułatwiający przyczepianie się pijawek lekarskich do skóry. Zawiera silne stymulatory dla żerności pijawek. Dzięki specjalnej formule odpowiednio dobranych stężeń kilku składników preparat aktywuje receptory głodu i pozyskiwania pożywienia przez pijawkę lekarską. Preparat bezpieczny dla ludzkiej skóry. Zaletą preparatu jest lepsze gojenie się ran po pijawkach, krótszy czas zabiegu i większa skuteczność terapii dzięki zwiększonemu wydzielaniu związków ślinowych z gruczołów pijawek. Stymulator działa na pijawki nawet w niższych temperaturach przy wychłodzonej skórze i w stanie niedokrwienia tkanek. W przeprowadzonych badaniach pijawki przyczepiały się do martwej skóry i pozostawały na niej przez 10-15 min próbując pozyskać krew z obszaru przy zupełnym braku ukrwienia. Preparat działa najlepiej w przedziale temperatur 27-37 stopni.

Sposób użycia: nanieść kilka kropli w planowane miejsce przystawienia pijawki na skórze i zbliżyć przednią przyssawkę pijawki do preparatu. Działanie natychmiastowe. Nie stosować na błony śluzowe gałki ocznej. Op.110ml

 

HIRUDO R
Preparat do przechowywania pijawek. Zastosowanie wyłącznie do hirudoterapii. Dzięki specjalnej technologii produkcji zapewnia równowagę elektrolitową, kwasowo -zasadową i osmolarną roztworów, w których przechowywane sa pijawki. Preparat opracowany przez Departament Neurobiologii Uniwersytetu w San Diego w Kalifornii. Substancje zapewniają właściwe środowisko roztworu dla pijawek, umożliwiają wymianę jonową zarówno w skórze pijawki i jej układzie zewnątrz wydzielniczym. Dostarczone w odpowiednim stężeniu elektrolity warunkują prawidłową pracę układu krążenia i układu nerwowego pijawki, przyczyniając się do lepszej jej kondycji przed użyciem w trakcie hirudoterapii. Zdrowa pijawka zwiększa skuteczność terapii. Zalecona temperatura przygotowanego roztworu z pijawkami powinna mieścić się w przedziale 12-20 stopni. Sporządzony roztwór jest oporny na zmiany temperatury. Można go przechowywać w lodówce w temp 7-10 stopni oraz w temperaturze pokojowej. 

Sposób użycia: opakowanie na 10 l wody destylowanej. Rozpuszczać z wodą destylowaną w proporcji 1ml: 100ml.Op 110ml

 

HIRUDO K
Preparat wyłącznie do hirudoterapii. Działa przeciwbakteryjnie, ściągająco, przeciwzapalnie i przeciwkrwotocznie. Hamuje krwawienie po odpadnięciu pijawki. Działa przeciwbakteryjnie w stosunku do bakterii Aeromonas oraz bakterii saprofitycznych skórnych w ranie po pijawce. Hamuje krwawienie po zabiegu. Zmniejsza stan zapalny mogący towarzyszyć ugryzieniu przez pijawkę oraz ilość opatrunków potrzebnych na zabezpieczenie rany. Posiada działanie przeciwświądowe. Działając ściągająco na skórę w znacznym stopniu zapobiega powstawaniu szpecących blizn po hirudoterapii oraz utracie krwi do opatrunku po zabiegu hirudoterapii. Zastosowanie jednorazowe po zabiegu. Nie powinien być stosowany przewlekle do leczenia ran.
Sposób użycia: zwilżyć opatrunek na średnicy ok 4 cm i nałożyć bezpośrednio na ranę po pijawce. Op. 110 ml

Copyright Parmed. All rights reserved.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, drukowanie, przetwarzanie elektroniczne bez pisemnej zgody Parmed jest zabronione i objęte prawem autorskim.

Wyjątek stanową materiały udostępnione na stronie do pobrania.

Go to top