nazwassl

Wszystkie opinie są autentyczne i skopiowane w oryginale

Opinia 1

Dr Paruzel jest doskonałym dydaktykiem i wyjątkowym lekarzem. W swoje perfekcyjnie przygotowane, dopracowane wykłady wkłada dodatkowo wiele serca i wysiłku, żeby Jego słuchacze, nawet ci nie z medycznego światka pojęli w całości merytoryczną wiedzę, jaką stara się im przekazać.Nie lekceważy nikogo i nie okazuje wyższości nad swoimi mniej wyedukowanymi słuchaczami.
Wielką uwagę zwraca też na etyczną stronę związaną z wykonywaniem hirudoterapii, odpowiedzialnością za wykonywane w przyszłości przez kursantów zabiegi a nie tylko bezpośrednio tematyką pijawek i ich poprawnego stosowania w określonych stanach chorobowych.
Minęły ponad 2 lata odkąd byłam Jego słuchaczką i przyznam, że z dużą przyjemnością wspominam czas, jaki nam poświęcił i świetnie pamiętam informacje, jakie sobie przyswoiłam podczas Jego wykładów. Dlatego bez wahania podpisuję się z imienia i nazwiska - Barbara Lewin -woj.mazowieckie  
Kurs w Kamieniu Śląskim organizowany przez Bio-Gen w kwietniu 2010r.

Opinia 2

Witam,
jestem fizjoterapeutą po licznych kursach zawodowych. Trzy lata temu podjąłem decyzję o kształceniu w kierunku hirudoterapii w firmie BIO-GEN, która prowadzi hodowlę pijawek laboratoryjnych. Notabene jedną z największych w Europie i jako jedyni w Polsce mają wszystkie wymagane do tego certyfikaty.
Pierwszy kurs zaskoczył mnie ogromem wiedzy oraz przejrzystym jej przekazem przez głównego prowadzącego, którym był dr Maciej Paruzel. Poziom kursu stoi na bardzo wysokim poziomie. Badania, efekty terapii, doświadczenia własne, zagrożenia. Kursanci dostają dobre narzędzie pracy, poparte wieloletnią praktyką. Do dziś konsultuję z Doktorem trudniejsze przypadki i jeszcze nigdy nie odmówił mi pomocy. Wziąłem również udział w kursie zaawansowanym, który po roku praktyki rozwiał wiele wątpliwości, dzięki czemu moja terapia jest jeszcze skuteczniejsza.
W mojej praktyce stosuję standardowe metody fizjoterapii, które w razie potrzeby uzupełniam hirudoterapią osiągając jeszcze lepsze rezultaty. Urazy, przeciążenia, stany zapalne oraz zmiany zwyrodnieniowe to najczęstsze rehabilitacyjne przypadki, które podlegają hirudoterapii w moim gabinecie.
Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że hirudoterapia jest doskonałym uzupełnieniem rehabilitacji, a w niektórych przypadkach zdecydowanie lepszym narzędziem terapeutycznym.
Michał Sidelnik, Wrocław.

Opinia 3

Jestem dyplomowaną pielęgniarką. Hirudoterapią zainteresowałam się obserwując jej zaskakująco dobre efekty w leczeniu mojego ciężko chorego syna. Terapeuta wykonujący zabiegi polecił mi kurs w BIO GENie. Tam zetknęłam się z doktorem Maciejem Paruzelem - człowiekiem niezwykle charyzmatycznym, skupiającym wokół siebie prawdziwych profesjonalistów i ludzi oddanych propagowaniu mądrej i odpowiedzialnej hirudoterapii. Bardzo wysoko oceniam poziom prowadzonych w czasie krusu wykładów. Jestem wdzięczna za cierpliwe udzielanie podczas szkolenia wyczerpujących odpowiedzi na moje pytania oraz stałą możliwość kontaktu i konsultacji w trudniejszych przypadkach. Wiedza, którą dzięki temu zdobyłam, dała mi możliwość wykonywania zabiegów zgodnie ze sztuką medyczną, współpracy z lekarzami i czynnego udziału w procesie zdrowienia pacjentów. Dała mi również ogromną satysfakcję z wykonywanej pracy. Za to wszystko - bardzo dziękuję!
Monika Łukaszczyk
Kłodzko

Opinia 4

Skończyłam Akademię Rolniczą oraz Wyższą Szkołę Bankowości.Z hirudoterapią zetknęłam się w tym roku,z dość ciekawym przypadkiem w mojej rodzinie.Zaczęło się niewinnie,bólem kolana,artroskopią i na stwierdzeniu,że bez endoprotezy się nie obejdzie.Rzecz działa się w Klinice Akademii Medycznej( nie piszę celowo gdzie)Przez dwa miesiące osoba ta zmagała się z ogromnym bólem ( w klinice).Medycyna konwencjonalna zawiodła,natomiast już dwa zabiegi hirudoterapeutyczne uczyniły cuda.Po tym fakcie zaczęłam szukać kursu,niestety trafiłam do Łodzi i z Panem Paruzelem mieliśmy tylko jeden dzień wykładów.Był to jednak najważniejszy dzień kursu 
Pan doktor jest świetnym wykładowcą,przekazywał wiedzę z pasją,niezwykle fachowo i ciekawie.Uświadomił nam nie tylko o leczniczej mocy pijawek ale uczulał nas o skutkach nieświadomego leczenia.Zaszczepił we mnie chęć do dalszego dokształcania się w tej dziedzinie.Chylę czoło przed takimi fachowcami 
Helena Sobczuk Lubaczów (podkarpackie )

Opinia 5        

 Jestem dumna, że mogłam uczestniczyć w szkoleniu prowadzonym przez osoby tak miłe, uczynne i kompetentne.Wszyscy wykładowcy prowadzili wykłady z pasją, zaangazowaniem i w bardzo miłej atmosferze.Bardzo dziękuję za przekazanie wiedzy w tak szczegółowy sposób.Pasja znajomośćtematu, szczerość i kompetencje wykładowców wpłynęły na wytworzenie szczegółnej atmosfery-słuchaliśmy z ,,otwartymi buziami".Bardzo dziękuję. Życzę wszystkim kandydatom na hirudoterapeutów aby na swojej drodze spotkali dr Macieja Paruzel i jego ,,cudowną ekipę". Wszyscy są nie tylko wspaniałymi praktykami ale i cudownymi ludzmi.

Regina Parma

Opinia 6     

To się nazywa kurs przygotowany z sercem i zaangażowaniem . Świetni wykładowcy, masa wiedzy i o dziwo dużo praktyki. Doskonała atmosfera zarówno na poważnych wykładach jak i w czasie wolnym(tu szczególnie)

M.Wdówka

Opinia 7   

 Wiedza podana w formie przystępnej, łatwo przyswajalnej, przerywana cennymi uwagami oraz dużą dozą humoru.Wykładowcy odpowiadali na każde nawet bezsensowne pytanie. Polecam gorąco i dziękuję

R.Buczek

Opinia 8   

Również chciałam serdecznie podziękować za te cztery bardzo intensywne i owocne dni. Nie spodziewałam się, że temat hirudoterapii zostanie tak szeroko przedstawiony na kursie. Jestem pełna podziwu dla wiedzy i niesamowitego zaangażowania wszystkich prowadzących w naszą edukację. Brawo! Życzyłabym sobie żeby wszystkie szkolenia i konferencje na które uczęszczam były prowadzone z taką pasją. Połknęłam pijawkowego bakcyla i teraz te małe stworki pochłonęły mnie bez reszty. I muszę się pochwalić że pierwsze próby już za mną. Teraz czekam na efekty i wyglądam kolejnych pacjentów  Pozdrawiam serdecznie wszystkich wykładowców i kursantów. Mam nadzieję, że spotkamy się jeszcze na kolejnych szkoleniach.

Anna Czaja-Kruszyńska

Opinia 9      

Byłam uczestnikiemw kursu  Ździechowicach. Jestem pod wielkim wrazeniem stylu ,sposobu przekazywania wiedzy oraz zaangazowania dr.Paruzela oraz pozostałych wykładowców!  Polecam każdemu kurs u dr.PARUZELA!              R.Buczek

Opinia 10      

Witam! O kursie to można dużo i długo. A w skrócie było super.Uczestnictwo w wykładach było dla mnie zaszczytem. Dr Maciej Paruzel jest wspaniałym dydaktykiem. Jego wykłady przygotowane są w sposób profesjonalny a jednocześnie bardzo ciekawy można by słuchać i słuchać. Tak jak i innych wspaniałych wykładowców na kursie,który ukończyłam 03 lutego.Z perspektywy czasu mogę stwierdzić jak wiele się na nim nauczyłam. Obecnie z powodzeniem prowadzę wyjazdowy gabinet hirudoterapeutyczny na Żuławach i w razie jakichkolwiek niepewności dzwonię do Pani Ireny Paruzel lub do Pana dr Macieja i zawszę otrzymuję poradę.Pozdrawiam i życzę abyście trafiali tylko na takich wykładowców jak w Parmedzie.                                                                                                                                                                                                                  Anna Pielecka  

Opinia 11       

Jesteśmy bardzo zadowoleni z uczestnictwa w kursie hirudoterapii , który odbył się w dniach 18 - 21.04. 2013. Podziwiamy Wasze zaangażowanie w organizację szkolenia , Waszą wiedzę na temat leczenia pijawkami i innymi niekonwencjonalnymi metodami . Dzięki  Waszej serdeczności potrafiliście stworzyć przyjazną atmosferę . Trafny również  był dobór wykładowców . Spośród wszystkich wyróżnił się dr Wasyl Sycz , który barwnie i w sposób zrozumiały dla największego laika  potrafił  przedstawić funkcjonowanie układu odpornościowego człowieka . Porównując leukocyty do wojsk polskich broniących Częstochowy a mikroby do armii szwedzkiej przedstawił obrazowo procesy obronne organizmu ludzkiego . Pani Maria Mroczko zadbała o to , aby wszyscy oswoili i zaprzyjaźnili się z pijawkami , ponadto wyposażyła wszystkich w niezbędne akcesoria potrzebne hirudoterapeucie . Dziękujemy również za przedstawienie niezbędnych przepisów prawnych dotyczących działalności gabinetów hirudoterapii . Życzymy wszystkim wytrwałości  w szerzeniu wiedzy i dalszych sukcesów na niwie zawodowej i prywatnej .                                                                                                                                                                         I.W. B               

Opinia 12   

uff, jeszcze nie ochłonąłem z wrażenia po kursie, multum najnowszych odkryć, wykładowcy wyjątkowi z racji zasobów wiedzy i umiejętności przekazu. Tak, bez wątpienia "najwyższa pólka"Najbardziej zdumiało mnie, że w trakcie zajęć uzyskałem odpowiedzi na wszystkie przygotowane przed kursem pytania, nazbierane w ciągu trzech lat praktyki (było ich ze 17) i na końcu pozostało tylko podziękować. No i wypada wspomnieć o gościnności gospodarzy i dobrym jedzonku  Jarosław.D.

 Opinia 13   

Dużo nowej wiedzy i to od osób z dużym doświadczeniem praktycznym co jest jeszcze dodatkową wartością dodaną...
...i oczywiście pozostaje niedosyt, że za mało czasu... że każdy z tematów mógłby być oddzielnym kursem...  Bogusław.P

 

 

Początek strony