nazwassl

Firma PARMED oferuje kompleksowe usługi z zakresu hirudoterapii i naturoterapii w oparciu o najnowsze osiągnięcia współczesnej medycyny w tej dziedzinie.

W gabinecie hirudoterapii prowadzimy profesjonalne zabiegi z pijawkami lekarskimi, a w Centrum Medycznym Parmed liczne zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej, estetycznej, chirurgii ręki i medycyny estetycznej.

Od wielu lat organizujemy kursy hirudoterapii.

Irena Paruzel Specjalistka dyplomowana z hirudoterapii. Absolwentka Rosyjskiej Akademii Hirudoterapii w St.Petersburgu i Wilnie. Członek Brytyjskiego Towarzystwa Hirudoterapeutycznego. Współautorka książki ,, Zarys hirudoterapii praktycznej”. Współorganizatorka kursów hirudoterapii w zakresie podstawowym i zaawansowanym. Absolwentka kursów hirudoterapii zaawansowanej w Szwajcarii i Niemczech. Wieloletnie doświadczenie w hirudoterapii. Członek Polskiego Towarzystwa Hirudoterapii.

Maciej Paruzel Specjalista chirurgii ogólnej i hirudoterapii Od 1996 roku pracujący w Ośrodku Replantacji Kończyn, Mikrochirurgii, Chirurgii Ręki i Chirurgii Ogólnej w Trzebnicy. Obecnie Szpital Św.Jadwigi Śl. w Trzebnicy Współautor pierwszej w Polsce transplantacji kończyny. Autor pierwszej w Europie replantacji palców u 5 latka. Absolwent Rosyjskiej Akademii Hirudoterapii w St.Petersburgu. Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Hirudoterapeutycznego 2010-2012. Prezes Polskiego Towarzystwa Hirudologicznego. Członek honorowy Brytyjskiego Towarzystwa Hirudoterapeutycznego. Autor pierwszej polskiej medycznej książki na temat hirudoterapii pt.,,Zarys hirudoterapii praktycznej”

      

Nasza historia 

Jako jedni z pierwszych w Polsce wprowadzaliśmy hirudoterapię do lecznictwa w latach 2003-2004. Zdobytą wiedzą i doświadczeniem postanowiliśmy podzielić się z innymi. Wychodząc naprzeciw dużemu zainteresowaniu hirudoterapią - wykorzystaniem pijawki w leczeniu - w naszej firmie w 2005 roku podjęliśmy decyzję o współpracy z firmą hodującą pijawki lekarskie w organizowaniu kursów dla wszystkich osób pragnących w profesjonalny sposób zająć się wspomaganiem leczenia pijawkami lekarskimi. Początkowo były to kursy o stopniu podstawowym z bardzo ograniczonym merytorycznie poziomem kursów. Brak materiałów szkoleniowych i wąska wiedza na ten temat oraz mnóstwo przekłamań, powodowało że hirudoterapia w Polsce rozwijała się z dużym oporem ze strony środowiska medycznego. Przełamaliśmy te bariery. Dziś hirudoterapia należy do procedur medycznych.

Jako jedni z pierwszych wprowadziliśmy hirudoterapię do oddziałów szpitalnych w Polsce przy akceptacji Naczelnej Izby Lekarskiej.

Od 2008 roku hirudoterapia znalazła się w spisie Międzynarodowych Procedur Medycznych ICD-9 pod nr 99.991 i jest legalną terapią medyczną. Nasza firma pozostaje w bliskim kontakcie z najlepszymi specjalistami hirudoterapii śledząc najnowsze trendy naukowe z całego świata związane z tematem pijawek lekarskich.

Współtworzyliśmy Polskie Towarzystwo Hirudologiczne. 

Leczenie pijawkami, czyli hirudoterapia przeżywa prawdziwy renesans. Zabiegi wykonywane z użyciem pijawki znane są od wieków, jednakże dopiero naukowe podejście do pijawki, które potwierdza jej niesamowite właściwości, spowodowało ponowny wzrost zainteresowania hirudoterapią. Stawianie pijawek wymaga kwalifikacji. Pomoże Ci je zdobyć kurs hirudoterapii, który rozpowszechnia informacje na temat skutecznego i przede wszystkim bezpiecznego stosowania pijawek w celach leczniczych. Kurs leczenia pijawkami kończy się otrzymaniem certyfikatu ważnego na terenie UE oraz w krajach pozaunijnych.

 

Masz już kwalifikacje i chcesz skorzystać z dobroczynnego wpływu pijawek na zdrowie?

Pamiętaj, że aby leczenie pijawkami było bezpieczne, należy nabyć pijawki z właściwego źródła i wiedzieć wszystko o zaletach i komplikacjach tej terapii, aby nie zrobić nikomu krzywdy.

Początek strony